Sadržaj

Preseljenje u Austriju

od lovac1, 28. rujna 2014.

Jezik: Hrvatski

lovac1 (Prikaz profila) 28. rujna 2014. 15:28:16

Pozdrav!Idem u školu za tehničara za energrtiku i radimo po austrijskome modelu i moje pitanje je šta trebam upisat u oglasnicima(na njemačkom jeziku) za taj posao te šta trebam učiniti kada se preselim u Austriju i kako se tamo živi,hvala.

valentina75 (Prikaz profila) 18. rujna 2015. 06:05:09

Pozdrav,
zanimaju me sve informacije i iskustva vezane za rad u njemačkoj u zanimanju medicinske sestre,rado bi išla raditi van.
Prvostupnica sam sestrinstva,ali ne znam njemački. U početnoj sam fazi učenja.
Savjet-prihvatiti bilo kakav posao u struci (njegovatelj) vani i naučiti jezik ili prvo savladati jezik u HR pa u njemačkoj birati posao????
Kakva je situacija u staračkim domovima?
Molim ako ima tko iskustva,savjet ili kontakt da se javi

MarioLU (Prikaz profila) 18. rujna 2015. 17:37:28

Prvo nauciti jezik u hrvatskoj koliko je to moguce pa onda traziti posao u struci. Prevesti diplome na njemacki i po potrebi slati na priznavanje ili ovjeru. Jezik traze na minimalno B2 razini tj da ga koristis bez nekih vecih poteskoca.
Ponijeti rodni list,dokaze o praksi,napraviti dobar zivotopis.

SanelaZombori (Prikaz profila) 11. veljače 2017. 17:52:02

Pozz
Ima li neka medicinska sestra-tehničar koji su otišli na rad u Nemačku...konkretno ja posedujem Visoku strukovnu opšti smer, a uskoro ću diplomirati i imati zvanje strukovna medicinska sestra specijalista kliničke nege. No pošto ovde vladaju mali ljudi, odosmo mi odavde čim pre. Dakle kada završim uskoro nivo B1 i položim na TELC-u, šta dalje, kakva su Vaša iskustva...Pozz

Natrag na početak