Aller au contenu

Slovenščina na spletni strani

de BorutZ, 13 janvier 2014

Langue: Slovenščina

maja007 (Voir le profil) 23 février 2014 16:04:47

Pozdravljen Primož!
Hvala za tvoje pripombe. Konkretne napake, ki jih lahko takoj popravimo, bomo popravili v najkrajšem času. Žal pa so nekatere napake, ki jih omenjaš, povezane z morfološkim analizatorjem slovarja ali kakšnimi drugimi bolj zapletenimi sestavinami spletne strani (oziroma jih je potrebno dodatno posneti) in se jih ne da brez nadaljnjega popraviti. Ne glede na to, pa smo zelo veseli vseh tovrstnih pripomb, saj jih bomo popravili v nadaljevanju našega projekta.
Tudi pripombe glede posebnosti slovenščine ne moremo vedno dodati (zaradi velikega števila jezikov, v katerih se je mogoče učiti na naši spletni strani, smo nekoliko omejeni s tem, koliko lahko upoštevamo specifike vsakega posameznega jezika)vendar pa lahko razliko med tvoj/svoj izrazimo denimo s tem, da je v prevodu stavka zapisano "svojo", kot je v slovenščini običajno, v prevodu posamezne besede pa "tvojo".
Če uporabniki najdete še kakšna mesta, kjer manjkajo zvočni posnetki, bomo veseli, če nam boste to posredovali, saj bomo ob priložnosti manjkajoče elemente dodatno posneli.

Lep pozdrav!

graces (Voir le profil) 26 février 2014 08:55:54

Izredne pohvale za omenjeni portal. Ker sem se nemščine večina "naučila" pogovorno oziroma iz TV, mi je ta spletna stran izredno v pomoč. Zanima me ali imate v prihodnje možnost vključitve nemščine na področju logistike. Namreč trenutno sem na tečaju poslovne nemščine.(witschaftsdeutch fur logistik)

Lep pozdrav

primoz_060 (Voir le profil) 27 février 2014 20:29:03

Hvala za odgovor, maja007!

Jemljem pa nazaj tisto pripombo o pridevniku, ki naj bi bil prislov. Sem razmišljal - je res pravilno pridevnik.

lp, Primož

primoz_060 (Voir le profil) 28 février 2014 07:24:00

Pozdravljeni!

Imam še eno idejo, in sicer, če bi bilo možno omogočiti lažje navigiranje po podstraneh lekcije, in sicer tako, da bi lahko samo kliknil na določeno stran, kar bi bilo hitreje kot klikanje na gumb "Naprej". Uporabno bi bilo predvsem v primeru ponavljanja.

primoz_060 (Voir le profil) 28 février 2014 07:29:54

Našel sem še eno napako: Raven A1 lekcija 4:Ni slabega vremena, so samo neprimerna oblačila: stran 5: tožilnik za moški spol je napisan napačno, moralo bi biti "keinen".

maja007 (Voir le profil) 2 mars 2014 10:00:08

Hvala za pripombe! Gumbek "naprej" je že doživel nekaj pripomb, tako da bomo videli, kaj bomo z njim. Glede nadalnjega razvoja portala pa smo veseli vaših pripomb, saj nam je pomembno, da se portal razvija v smeri, ki je za uporabnike koristna. Tako da strokovna nemščina v bodoče ni izključena.

Lep pozdrav!

.

Bezrobotny (Voir le profil) 5 mars 2014 21:00:53

Le message est caché.

primoz_060 (Voir le profil) 24 mars 2014 13:42:13

Še ena pripomba: raven A1, lekcija "Tako bi nemci radi stanovali", stran 4: do uporabnikov bi bilo najbolj prijazno, če bi v tabeli sklanjatev samostanikov napisali še primer rodilnika oz. Genitiva. Sicer mora potem uporabnik sam brskati za sklanjatvijo.

Lep pozdrav!

primoz_060 (Voir le profil) 27 mars 2014 14:27:36

Še ena pripomba:
raven A1, lekcija "Biti na nekem kraju", lekcija 2 "Virtualno vodenje po mestu", stran 2/9:

"Ich bin k.o." je prevedno s "Sem k.o."

Kaj pa "k.o." v Slovenščini pomeni?

Stewen (Voir le profil) 11 avril 2014 14:15:27

HILFE!

Skoraj vse vaje obeh ravni sem rešil z več kot 90 odstotki (nekatere celo s 100 odstotki), nikakor pa ne morem najti pravih odgovorov za 6. vajo ravni B2: Vorteile und Nachteile von Online Sprachkursen. Spoštovane udeležence tečaja prosim za POMOČ. Vprašanja so sledeča:

1. Ich kann authentische Sprächer hören
2. Ich kann mir aussuchen, was ich lernen will
3. Jede Übung kann ich oftmals wiederholen
4. Ich kann lernen, wann ich will
5. Kein kontakt zu einem Lehrer
6. Ich weiss nicht, ob ich rictig spreche
7. Ich lerne etwas über das Land
8. Ich muss discipliniert sein
9. Niemand kontroliert meine Aufgaben
10. Ich kann mein Lerntempo selbst finden

Melden Sie mir, leibe Kursteilnehmer bzw. Kursteilnehmerin die richtige Antworten (genug werden die Numern) für Vorteiele bzw. Nachteile von Online Sprachkursen. Auch ich werde hielfen, ob jemand braucht die richtige Antworten für andere Übungen. Danke!

Stefan Sobocan, Lozic 37, 9220 Lendava, Slowenien

Meine E-mail: osmica.press@gmail.com

Retour au début