Aller au contenu

Slovenščina na spletni strani

de BorutZ, 13 janvier 2014

Langue: Slovenščina

BorutZ (Voir le profil) 13 janvier 2014 17:07:04

Predlagam, da "Važna pravila" spremenite v "Pomembna pravila".

Neringa (Voir le profil) 25 janvier 2014 18:56:25

Zahvaljujemo se vam za vaš predlog! Smo že spremenili naslov.

moremaba (Voir le profil) 26 janvier 2014 06:07:16

Zdravo!
Nemško sem se učila 8 let..v šoli...po srednji šoli jezika nisem več uporabljala in seveda je marsikaj "šlo v pozabo"..Sedaj imam prijatelja iz Avstrije, z njim moram govoriti nemško..on me sicer razume, mene pa jezi, ker je moja slovnica in besedni zaklad malo oz. zelo okrnel..
Danes sem našla tale portal...VAU...vso slovnico sem si že izpisala...rabila bi pa malo več "vaje"...
Ima kdo kakšno idejo, kako doma obnoviti znanje? Si želi kdo dopisovati??
moremaba@gmail.com...
Hvala...Lp

maja007 (Voir le profil) 26 janvier 2014 09:05:16

Zdravo!
Nemško sem se učila 8 let..v šoli...po srednji šoli jezika nisem več uporabljala in seveda je marsikaj "šlo v pozabo"..Sedaj imam prijatelja iz Avstrije, z njim moram govoriti nemško..on me sicer razume, mene pa jezi, ker je moja slovnica in besedni zaklad malo oz. zelo okrnel..
Danes sem našla tale portal...VAU...vso slovnico sem si že izpisala...rabila bi pa malo več "vaje"...
Ima kdo kakšno idejo, kako doma obnoviti znanje? Si želi kdo dopisovati??
moremaba@gmail.com...
Hvala...Lp
Pozdravljena,
prepričana sem, da ti bo tale spletna stran lahko v veliko pomoč pri obujanju pozabljene nemščine. Veliko materiala za vajo lahko najdeš v mediateki. Na forumu obstaja tudi poglavje Tečaji in učni materiali, kjer si lahko uporabniki izmenjujete nasvete. Predlagam pa, da poziv za dopisovanje objaviš še na kakšnem drugem delu formua v nemščini, kjer ga bodo lahko prebrali tudi uporabniki z drugih koncev sveta.
Lep pozdrav!

Bota (Voir le profil) 28 janvier 2014 13:15:34

Odlična stran!

Tudi za nas začetnike. ridulo.gif

primoz_060 (Voir le profil) 20 février 2014 10:37:54

Pozdravljeni!

Zanimiv in meni zelo koristen izdelek je ta portal, ampak opažam, da ga bo potrebno še popraviti, dopolniti in nadgraditi. Kaj sem opazil, da je narobe:
- nekatere slovnične definicije v spremnem slovenskem besedilu so napačne, npr. kar v Lekciji 1 na strani 3/10 je pod "Das ist ... schön" napisano, da je "schön" pridevnik, pa ni, to je prislov!
- pomanjkljivi ali s tipkarskimi napakami prevodi posameznih besed v "pop-up" oz. priročnih okencih!
- zvočni posnetek dialogov in transkripirano besedilo se na nekaterih mestih ne ujemata, npr. lekcija "Živila v Nemčiji in Avstriji".
- ni zvočnih posnetkov izgovorjave besed na nekaterih straneh(v kombinaciji s sliko), medtem ko lahko zvočne posnetke nekaterih (istih) samostalnikov poslušamo tudi na 3 različnih mestih.

Če bom opazil še kakšno napako, bom opozoril. Bilo bi fantastično, če bi se napake popravile.
In še, ta forum ni v "Slovenčini" ampak "Slovenščini" okulumo.gif

primoz_060 (Voir le profil) 20 février 2014 11:04:56

Naslednjih mojih 50 centov:
- Raven 1A Lekcija 2 stran 2/14: Bitte, grüße ganz herzlich deine Familie. = Prosim, lepo pozdravi tvojo družino.
Pravilno v Slo. bi bilo "Prosim, lepo pozdravi SVOJO družino", je pa res, da "deine" dobesedno pomeni tvojo. Mogoče bi bilo dobro pripisati kakšno opombo kot pojasnilo.

primoz_060 (Voir le profil) 20 février 2014 11:24:09

Naslednjih mojih 50 centov:
- Raven 1A Lekcija 2 stran 6/14: lepo bi bilo, če bi bili slovenski prevodi v rumenem oblačku.

alenavolcekova (Voir le profil) 20 février 2014 13:13:02

Ich grüße ganz herzlich web seit-Deutch! Vielen Dank uns Ihren dein portal!
Zdravim Vas a som vdacna za tak perfektny e-learnig kurz. Nikdy predtym som sa nemcinu neucila a za par mesiacov som uz na urovni A2. Snad mi len chybaju online nemecko-slovensky slovnik, inac vsetko O.k. Este raz Velke größe Dank! S pozdravom! Alena

primoz_060 (Voir le profil) 22 février 2014 08:50:13

Oj, kot vidim, ste popravili na strani forumov "Slovenčina" v "Slovenščina".

Lepo, pohvalno!

Retour au début