To contents

Pitanje u vezi osiguranja

by nikoinista, September 7, 2015

Language: Hrvatski

nikoinista (User's profile) September 7, 2015, 9:03:24 PM

Pozdrav svima, potrebna mi je jedna informacija, a ne mogu nigde na internetu da je nadjem, pa se nadam da mi neko od vas moze pomoci, bicu kratak....

Dosao sam u Nemacku, Frankfurt kod rodbine da ucim jezik, tacnije kurs i da budem tu par meseci. Posto sam boravio duze od 1 mesec u Nemackoj, otisao sam i prijavio sam se na adresu gde stanujem... Posle par meseci, na kucnu adresu mi je stigla posta od tk krankenkasse da moram da uplatim odredjeni iznos za osiguranje. Tj da sam u velikom dugu. Ja ovde ne radim, nisam zaposlen i nemam nikakva primanja, samo idem u skolu.

Moje pitanje je, da li ja moram da placam to zdravstveno osiguranje obzirom na moju situaciju i sta mogu da ucinim u ovom trenutku? Hvala puno

MarioLU (User's profile) September 8, 2015, 2:05:50 PM

hm, vidi, zapravo ti se školuješ. E sad, može biti da su ti poslali zato što nisi državljanin EU a svaka vrsta edukacije je u Njemačkoj osigurana. Ja bih opet to provjerio u školi gdje pohađaš tečaj.

nikoinista (User's profile) September 8, 2015, 5:02:00 PM

hm, vidi, zapravo ti se školuješ. E sad, može biti da su ti poslali zato što nisi državljanin EU a svaka vrsta edukacije je u Njemačkoj osigurana. Ja bih opet to provjerio u školi gdje pohađaš tečaj.
Pa prvo, jesam drzavljanin EU, imam eu pasos i sve regularne papire, a skola koju pohadjam je privatna. Oni valjda to povezuju zbog prijave na mesto prebivalista, a ne zbog skole koju pohadjam. Zato mi nije jasno i ne mogu nigde naci odgovor.

MarioLU (User's profile) September 8, 2015, 6:40:02 PM

nikoinista (User's profile) September 10, 2015, 6:52:41 PM

Ovaj forum je umro, kakav je ovo forum uopste na kome postavis pitanje, jedan covek ti jedva odgovori..

Buz4 (User's profile) September 18, 2015, 6:05:25 PM

Informiraj se na forum.hr ako nema tamo nema nigdje.

Back to start