Contenido

Jak Waszym zdaniem najszybciej i najwydajniej nauczyć się niemieckiego?

de piotrs1978, 19 de agosto de 2014

Aportes: 40

Idioma: Polski

DariuszK (Mostrar perfil) 8 de febrero de 2015 21:18:10

Hallo Ania 2291.. Möchtest du mit mir Deutsch sprechen, schreiben? Ich habe auch wennig Zeit und zwei Kinder zu Hause.
Das wird für uns eine gute Übung.... Alles Gute Dorota

wenn sie nichts dagegen haben ich auch gerne solche Übungen teilnehmen.

katrinam (Mostrar perfil) 18 de abril de 2015 12:23:20

Hallo

Ich lerne Deutsch und ich möchte auch mit jemandem Deutsch bei z. B. Skype sprechen um mein Deutsch verbessern. Mein nick bei Skype: katrinahm nad mein mail: katarzyna.hawrylczak@onet.eu. Am meinstens habe ich Zeit am Abends. Ich lade ein.

Viele Grüße

Fenrir (Mostrar perfil) 18 de abril de 2015 23:24:52

Ja się uczę niemieckiego raz na jakiś czas zaglądając do gramatyki, a częściej słuchając sobie Niemieckich piosenek tłumacząc metodą prób i błędów. ridulo.gif Niestety w gimnazjum nie uczyłem się tego języka. Zapaliłem się zreszta do tego języka ponieważ wstrząsnąłem sobą i zabrałem się porządnie do nauki rezygnując z wielu innych rzeczy.

ithsematt (Mostrar perfil) 20 de abril de 2015 08:55:53

Se ha ocultado el mensaje.

dzabus (Mostrar perfil) 29 de mayo de 2015 20:11:51

Kiedyś oglądałem pewien filmik na yt, w którym to pewien osobnik (nie pamiętam jak się nazywał ten Pan) mówił, że podstawą są właśnie słówka i słuchanie jak największej ilości rozmów niemieckich (ale nie piosenek, bo za to odpowiada inna część mózgu). Nie chodzi o to żeby nie słuchać muzyki, ale lepiej działają np. wiadomości w radio, dialogi filmowe, pościągać czytane książki itd. Facet chyba coś o tym wiedział, bo deklarował, że włada 7 językami. Żeby ktoś mnie nie posądził o jakieś farmazony przekazuję tylko informację, które sam usłyszałem. Pozdrawiam

kamila35 (Mostrar perfil) 29 de junio de 2015 19:09:34

Ja jestem samoukiem i kupiłam sobie książkę którą zresztą bardzo polecam "Sekrety poliglotów". Na początku zastanawiałam się jak to jest możliwe ze ktoś może znać 20 języków - a zna je autor książki Konrad Jerzak vel Dobosz. Kupiłam ją z ciekawości lecz jest ona tak napisana że przeczytałam ją jednego dnia i bez żadnego zastanowienia wzięła się za naukę języka niemieckiego. Książka chyba ma w sobie to cośridulo.gif Autor stara się opisać metody nauki, jak on się uczył języków i jego koledzy poligloci, opisane są tam przeróżne historie i wskazówki. Jeżeli chcesz nauczyć się języka to na pewno ta książka Tobie pomoże.

dorotak (Mostrar perfil) 12 de agosto de 2015 08:52:08

Hej. Ale jak pprobowac sie uczyc gdy sie nie ma zadnej ksiazki' dostepu do plyt itp. Chodzi mi o to zeby uczyc sie z jakiegos kursu- ale tak zeby byly nagrane zwroty,itp. Nie umiem prawidlowo wwymawiac slow,. Oj troche haotycznie pisze. Moze ktos mi podpowie co i zkad sciagnac zeby uczyc sie zwrotow przydatnych w opiece a nie np.na lotnisku.

xenia55 (Mostrar perfil) 20 de octubre de 2015 08:29:46

Witam,mieszkam w Szwajcarii od 3 mcy,zapisałam sie na kurs niemieckiego i dla mnie jest on porażką.Kurs dla początkujących a oprocz mnie i jednej Portugalki wszyscy kursanci w mniejszym lub lepszym stopniu porozumiewają się w j.niemieckim,prowadzą dialog z wykładowcą a ja siedzę z wielkimi oczami i myślę co ja tu robię??? Jesli jest tu osoba która zna i pasjonuje się tym językiem i chciałaby mi pomóc w nauce to będę bardzo wdzięczna,bo muszę go opanowac w stopniu komunikatywnym B1 do czerwca 2016r.Bardzo proszę o pomoc,moj skype lango.gifogodna55

MagdaSteuer (Mostrar perfil) 7 de enero de 2016 21:20:40

Witam. Ja właśnie zaczynam uczyć się niemieckiego. Nie bardzo wiem od czego mam wogóle zacząć. Zakupiłam książkę "Niemiecki dla całkiem zielonych". Trochę gramatyki, trochę słówek. Pomyślałam, że może zacznę rozmawiać z kimś na skype, z kimś kto powie mi jak się uczyć, czego się uczyć i kto pogada ze mną po niemiecku. Nie mam czasu i funduszy na kursy i szkoły językowe, dlatego szukam wszystkiego w internecie co pomoże. Jest tu ktoś kto chciałby pogadać na skype lub po prostu pouczyć się razem?

markon78 (Mostrar perfil) 14 de abril de 2016 14:46:59

Hey
Możemy spróbować ridulo.gif
pozdrawiam

Volver al inicio