To contents

Jak Waszym zdaniem najszybciej i najwydajniej nauczyć się niemieckiego?

by piotrs1978, August 19, 2014

Language: Polski

piotrs1978 (User's profile) August 19, 2014, 3:13:40 PM

Jak jest Waszym zdaniem najlepsza metoda nauki niemieckiego dająca najlepsze wyniki? Uczę się na razie z Audiokursu, ale są tam gównie słówka bez kontekstu zdaniowego. Od razu mówię, że uczę się sam, ponieważ pracuję od rana do wieczora i nie mam czasu na żadną szkołę językową. Na razie staram się się tłumaczyć teksty niemieckie na język polski. Do tego staram się pisać na pewnym portalu nauki niemieckiego i słucham niemieckich piosenek. Jak najlepiej zorganizować sobie naukę?

juliosa (User's profile) September 15, 2014, 6:27:48 PM

witaj.
Ja też staram się uczyć samodzielnie niemieckiego bo cierpię niestety na brak czasu. Ostatnio czytałam, że najważniejsze to poznać jak najwięcej słówek, słuchać, czytac i pisać zeby obyć się z językiem. Gramatyka jest na drugim miejscu. Bardzo istotna jest również systematycznosc, czego mi brakuje. Powodzenia i sukcesów.

Ania2291 (User's profile) December 4, 2014, 9:09:01 AM

Hejridulo.gif
Również jestem samoukiem, dodatkowo mieszkającą w Szwajcarii co jest lekkim utrudnieniem do nauki czystego języka niemieckiegoridulo.gif Cierpię na brak czasu, z powodu całodobowej opieki nad dzieckiemridego.gif Szczerze mówiąc, ja się uczę słuchając tekstów, dialogów, słówek- tłumaczę sobie także regionalną tutejszą gazetę ( jeśli chciałby ktoś- pisać na priv mogę podesłać zdjęcia). Gramatyka nie jest zbytnio istotna- lecz nie można zaniechać całkowicie uczenia się jejridulo.gif Najważniejsze mówić, mówić i słuchaćridulo.gif

Powodzenia i samych sukcesówridulo.gif

jagodadorota2 (User's profile) December 4, 2014, 9:31:41 AM

Witam serdecznie. Należe również do grupy samouków ridulo.gif Na brak czasu cierpię również ponieważ jestem mamą 2 wspaniłych synków.
Mieszkam w Niemczech, twierdze że bardzo ważna jest rozmowa i słuchanie wszystkiego co jest możliwe w języku którego się uczymy....Obsłuchanie z wyrazami, zdaniami wypowiedzianymi w danym języku bardzo dużo dużo daje...
Z braku czasu uczę się wieczorami i fajnie jest też rozmawiać przez skype... może ktoś z was znalazł by chwilkę czasu na rozmowę w języku niemieckim właśnie prze skype...pouczyli byśmy się razem po przez rozmowę....
pozdrawiam..

canejta (User's profile) December 4, 2014, 9:56:06 AM

przeprowadzilam sie dopiero do Niemiec wiec ciezko mi tu sie odnalezc mam wewnetrzna blokade na nauke jezyka ale wiem jedno NIE mozna sie wstydzic rozmawiac chocby malymi slowkami chodzic normalnie do sklepow czytac prase niemiecka sluchac piosenek i tlumaczyc je a przedewszystkim dziennie uczyc sie 50 slowek to prawie nic i w momentach kiedy ma sie chwile pauzy powtarzac powtarzac powtarzac miec przy sobie zawsze maly notesik i pisac praktyczne slowkaridulo.gif)zaczelam sie od niedawna dostosowywac i wierzcie mi pomaga juz po kilku dniach mozna zaczac budowac samodzielnie zdania

piotrs1978 (User's profile) December 7, 2014, 6:12:12 PM

Wracam dzisiaj do tematu. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wydaje mi się, że uczenie się słówek bez kontekstu zdaniowego nie ma większego sensu. Jedno słowo niemieckie może mieć bowiem wiele znaczeń.

canejta (User's profile) December 10, 2014, 10:46:32 AM

tak moze miec wiele znaczenridulo.gifniestetyridulo.gifale wydaje mi sie ze nauczenie sie poprzez powtarzanie dziennie daje rewelacyjne skutki jestem juz na etapie uczenia sie podstawowych zdan i naprawde sa efekty slowa same mi wychodza nie myslac co mowie tzn nie tlumaczac w myslach na jezyk polskiridulo.gifnajpierw trzeba poznac jak sie buduje zdanie czyli np.gdzie ma byc czasownik a podmiot itp i jesli sie zna pojedyncze wyrazy mozna zbudowac konkretne zdanieridulo.gif)w ciagu dnia staram sie mowic wszystko po niemiecku chocby pojedynczymi slowkami czy to w kuchni czy lazience jesli sie zna slownictwo zycia codziennego kwestia zdan jest w zasiegu reki a pozniej przyjdzie czas na trudniejsze zawijasy niemieckieridulo.gif) powolutku do przoduridulo.gif)

jagodadorota2 (User's profile) December 13, 2014, 11:37:51 AM

Hallo Ania 2291.. Möchtest du mit mir Deutsch sprechen, schreiben? Ich habe auch wennig Zeit und zwei Kinder zu Hause.
Das wird für uns eine gute Übung.... Alles Gute Dorota

Winicjusz (User's profile) January 29, 2015, 11:29:08 PM

Witam.

W moim przypadku jest to odświeżanie podstaw języka poznanego w szkole ponad 20 lat temu. Jednak też przychylam się do opinii, że najważniejszy jest zasób słownictwa, później specyficzne "niegramatyczne" a często używane zdania, a gramatyka to głównie składnia z czasami teraźniejszym i przeszłym i bynajmniej jej nie lekceważę. Jednak by bawić się gramatyką, to trzeba znać słownictwo ridulo.gif

agataantonina (User's profile) February 2, 2015, 11:07:18 PM

Hejridulo.gif
Również jestem samoukiem, dodatkowo mieszkającą w Szwajcarii co jest lekkim utrudnieniem do nauki czystego języka niemieckiegoridulo.gif Cierpię na brak czasu, z powodu całodobowej opieki nad dzieckiemridego.gif Szczerze mówiąc, ja się uczę słuchając tekstów, dialogów, słówek- tłumaczę sobie także regionalną tutejszą gazetę ( jeśli chciałby ktoś- pisać na priv mogę podesłać zdjęcia). Gramatyka nie jest zbytnio istotna- lecz nie można zaniechać całkowicie uczenia się jejridulo.gif Najważniejsze mówić, mówić i słuchaćridulo.gif

Powodzenia i samych sukcesówridulo.gif
Te dialekty nas wykończą.
Pozdrawiam okulumo.gif

Back to start