Přejít k obsahu

Socijalni radnici u Njemackoj?

od uživatele Dzanela ze dne 3. května 2016

Jazyk: Hrvatski

Dzanela (Ukázat profil) 3. května 2016 11:27:03

Postovanje, diplomirana sam socijalna radnica, uskoro i magistrica, zanima me da li neko ima iskustvo ili zna nekog sa iskustvom trazenja posla u ovoj struci u Njemackoj? Za par mjeseci se selim u Njemacku i vise od svega bi voljela s vremenom i da tamo radim posao za koji sam se skolovala.. Svaka pomoc je dobro dosla ridulo.gif

Besima80 (Ukázat profil) 1. listopadu 2016 21:20:00

Hallo
Ovdje u Njemackoj je prvi zahtjev da znas njemacki jezik i da imas polozene ispite iz njemackog jezika da bi se mogla da zaposlis u svojoj struci.

Gruß

Sylvija_Laurie (Ukázat profil) 24. ledna 2017 12:39:22

Postovanje, diplomirana sam socijalna radnica, uskoro i magistrica, zanima me da li neko ima iskustvo ili zna nekog sa iskustvom trazenja posla u ovoj struci u Njemackoj? Za par mjeseci se selim u Njemacku i vise od svega bi voljela s vremenom i da tamo radim posao za koji sam se skolovala.. Svaka pomoc je dobro dosla ridulo.gif
Poštovana,

jeste li se uspjeli zaposliti kao socijalna radnica u Njemačkoj? Možete li mi, molim Vas, nešto više o tome reći?

Dzanela (Ukázat profil) 20. února 2017 21:50:02

Poštovana,

jeste li se uspjeli zaposliti kao socijalna radnica u Njemačkoj? Možete li mi, molim Vas, nešto više o tome reći?
Postovanje, proces ucenja jezika je strasno spor, mogucnosti postoje naravno, uslovi su drugaciji skoro za svaku pokrajinu ali minimum je polozen B2 nivo a zavisno od pokrajine u kojoj trazite zaposlenje moguce je da Vam zahtijevaju i C1 ili cak C2. Ja sam trenutno u procesu ucenja jezika.

megy357 (Ukázat profil) 31. března 2017 14:32:28

Kolege iz Hrvatske! Kolegica je odlično rekla . Potrebno Vam je poznavanje jezika, to je preduvjet. Ali isto tako Vaši dokumenti od studija moraju biti verificirani u Njemačkoj.
Prvo što ti je potrebno da svoje papire (diplomu,svjedodžbe,...) prevedeš na njemački. Ako ih posalješ na verifikaciju oni će ti vrlo kratko odgovoriti i napisati priznaju li tvoje diplome i dobiti ćeš što sve možeš raditi na osnovu tih dokumenata. e sada ako si papire poslala, a nemaš položen jezik tada će ti napisati kako ne možeš početi raditi dokle god ne položiš određenu razinu jezika. Ali tada će ti napisati kako zahtjevaju samo dokument od Goethe instituta ili neke njihove ustanove (oni će ti dati popis ustanova gdje možeš položiti traženi ispit) E sada razina jezika ti se određuje po tome gdje planiraš raditi. Ako je posao u državnoj firmi (škola, policija, vojska,studij.... rad s djecom) tada ti se zahtjeva C2-tj najviša razina jezika.Znači moraš biti sposobna bez greške normalno pričati kao da je to tvoj materinji jezik i moraš moći pisati bez greške i čitati stručnu literaturu.
Ako se radi o poslu u njemačkoji, a nije državna firma tada zahtjevaju razinu B2.
Ono što bi ti ja osobno savjetovala da polozis minimalno razinu B2 bilo gdje u hrv. zatim sve svoje dokumente posalji na verifikaciju u njemacku zajedno s dokazom o polozenom jeziku. Oni ce ti vratiti na adresu sve i onda ces lako naci posao i neces imati toliko problema kao sto bi imala da samo dodes ovdje.
I ako polozis prije verifikacije i posaljes dokaz da imas polozeno ne bi trebala imati problem. ali ceti napisati da zadrzavaju pravo da te testiraju ali tada ide o njihovom trosku a to je velika razlika.
cijena ispita na Goetheu tu i u hrv nije velika razlika.
Nadam se da sam ti pomogla.
I da u mjestu gdje sam ja trenutno ima raspisano minimalno 10 natjecaja!
Pozz

Anna1207 (Ukázat profil) 3. června 2018 20:31:14

Pozdrav,

Moze samo informacija o procesu ucenja njem. i trazenje posla za radno mjesto socijalnog radnika?

Hvala ridulo.gif

ichund (Ukázat profil) 29. června 2018 14:47:35

Hallo Anna , meine freundin kommt aus serbien ,,,,, kann sie hier in Deutschland bleiben , arbeiten ?
Wenn Ja ,,,, wie lange ,,, und was brauchen wir als dokumente.
Danke

Zpět na začátek